Isparta

Atabey / İslamköy

Email

ahmetkara32@gmail.com

İletişim

05425422232

Etiket arşivi

Merinolandschaf kuzu

Merinolandschaf kuzular.

Merinolandschaf kuzu üretimini anne ve babaları Almanya ve Macaristan’dan ithal getirdiğimiz orjinal pedigrili Merinolandachaf koyun ve koçlar ile yapmaktayız.

Merinolandschaf kuzuların gelişimleri, günlük canlı ağırlık artışları, kardeşlik, aşı uygulamaları v.b her türlü bilgi ve Tr pedigri kayıtları da tutulmaktadır.

Merinolandschaf kuzuların damızlık olabilmesi için belirlediğimiz kriterlerin üzerinde bir gelişim göstermesi gereklidir.

Merinolandschaf damızlık kuzular hem genetik hem de gelişim kriterlerini başarıyla tamamlamış kuzulardır.

Merinolandschaf kuzu satışlarımız dişi ve erkek koçluk kuzu olarak yapılmaktadır.

Merinolandschaf kuzularımızın satış, sipariş ve daha detaylı bilgi için

0542 542 2232

numaralı telefondan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medya da Paylaşabilirsiniz.

Merinolandschaf Koyun Irk Tescili

Merinolandschaf ırkı tescili ile ilgili işletmemiz ve Türkiye adına iyi haberlerimiz var. Merinolandschaf ırkını tescil ettirmekten için mücadelemiz olumlu sonuçlandı.

Macaristan’dan ithal olarak getirdiğimiz Merinolandachaf ırkı damızlık koyunlarımızın Türkvet sistemine kayıtlarını 2018 yılından bu yana “Merinos” yerine orjinali olan “Merinolandschaf” olarak giriş yapabiliyoruz.


Üreticilerimizin bizden satın aldığı damızlık koyun ve kuzuların verdiğimiz pedigri kayıtları yanında Türkvet veritabaninda kı kayıtları da ayni şekilde tutulmaktadır. Türkvet veritabanında Merinolandschaf olarak kayıt tutturabilmek için Macaristan Hükümetinden ve Macaristan Koyun Yetiştiricileri birliğinden ırk tescil ve secere belgelerinin istedik.


Belgeler geldiğinde Türkiye koyun keçi kayıt veri tabanına başvurduk. Dünya üzerinde Avrupa menşeli böyle bir ırk var ve bu ırkın safkan anaçları ve koçları bizim elimizde olduğunu belirterek secerelerini Bakanlık Irk tescil komisyonuna gönderdik.


Bakanlık müracatımızı değerlendirip olumlu sonuç verince türkvet veri tabanına bu ırkı tescillendirmiş olduk.

Bu konuda Isparta/Atabey Tarım Ilçe Müdürlüğüne ve veteriner hekim Sayın Abdurrahman Taşdemir’e ilgi ve yardımları için sonsuz teşekkürler.

Sosyal Medya da Paylaşabilirsiniz.